You are currently viewing Łazienka w stylu skandynawskim z PORTA drzwi

Łazienka w stylu skandynawskim z PORTA drzwi

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością w naszych domach już od kilku lat. Cechuje go minimalizm, bardzo funkcjonalne podejście do przestrzeni, subtelne i jasne kolory oraz zamiłowanie do naturalnych materiałów, w tym drewna i kamienia. Sprawdzi się świetnie, jako recepta na stylową łazienkę. Skandynawska łazienka to połączenie naturalności, prostoty i elegancji.

Jak zaprojektować łazienkę w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski słynie z bieli, beżu i jasnych odcieni szarości. Dodatkowo efekt mroźnej Skandynawii uwypuklamy zastosowaniem drewna, które dodają wnętrzu przytulności. Często spotykamy się z pytaniem, dlaczego właśnie te kolory charakteryzują styl skandynawski. Odpowiedź jest bardzo prosta i znajdujemy ją w klimacie Skandynawii. Dni są krótkie, zaś ilość światła niewielka, dlatego też stosują oni kolory, które dobrze odbijają światło i rozświetlają pomieszczenia. Dodatkowo biel i jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, więc szczególnie w mniejszych łazienkach styl skandynawski będzie praktycznym rozwiązaniem. Nie musi być przy tym wcale zimny i sterylny.

Dodatki do łazienki w stylu skandynawskim

Ocieplenie wnętrza i dodanie mu przytulności, może nastąpić poprzez dodatki wnętrzarskie. Elementy wzornicze w pastelowych odcieniach błękitu, zieleni, żółci czy różu. Z dominującą bielą bardzo udanie kontrastuje również czerń i ciemne szarości – jednak ich zastosowanie spotęguje nowoczesny charakter wnętrza. Łazienka w stylu skandynawskim to także naturalne akcenty. Wykorzystaj wiklinę, płótno, bawełnę i rośliny w donicach.

Białe drzwi łazienkowe i styl skandynawski

Białe drzwi łazienkowe to najbardziej uniwersalne rozwiązanie do łazienki urządzonej w stylu skandynawskim. Idealnie wkomponują się w kolorystykę pomieszczenia i będą pasować do prawie każdego projektu w tym stylu. Jeśli w łazience pojawią się akcenty z drewna lub w jego odcieniach, alternatywą dla białych drzwi łazienkowych mogą być drzwi w okleinach w kolorach drewna. W większości przypadków najlepiej sprawdzą się jasne odcienie, takie jak na przykład buk skandynawski.

Drzwi muszą stylistycznie współgrać nie tylko z wystrojem łazienki, ale także z kolorem ścian w pomieszczeniu, z którego się do niej wchodzi, co niekiedy może być trudne do pogodzenia. Jeśli białe drzwi łazienkowe lub w odcieniu jasnego drewna nie pasują do przedpokoju, warto pomyśleć nad zastosowaniem różnych kolorów skrzydła po każdej ze stron. W Porta jest to możliwe we wszystkich drzwiach w okleinie, a także w lakierowanych drzwiach przylgowych.

Recz jasna, przy wyborze drzwi do łazienki istotna jest nie tylko stylistyka, lecz także szereg innych względów. Odpowiednia wentylacja, rozmiar i zamek, to tylko niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę, zastawiając się, jakie drzwi dobrać do stylowej łazienki.

Dodaj komentarz