Panele podłogowe Warszawa

Panele podłogowe od wielu lat stanowią najpopularniejszy materiał wykończeniowy podłóg w naszych domach i mieszkaniach. Uniwersalne, estetyczne i trwałe panele podłogowe z czasem zaczęły dorównywać, jakością podłodze drewnianej. Panele podłogowe wyróżniają się ogromnym wyborem w zakresie kolorystyki i faktury, co sprawia, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy panele podłogowe od klasycznej bieli po odcienie praktycznie każdego gatunku drewna jak i odcienie szarości.

panele podłogowe Warszawa
drzwi wewnętrzne porta loft Warszawa
Panele podłogowe Warszawa

Panele podłogowe różnią się między sobą wzorem, materiałem wykonania oraz sposobem wykończenia. W zależności od naszej decyzji będą one wymagać zróżnicowanych metod konserwacji, czyszczenia i eksploatacji. Dlatego też warto wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę jeszcze przed zakupem. Zwykle za panele podłogowe lepsze jakościowo, wykonane z trwalszych materiałów, trzeba będzie odpowiednio więcej zapłacić. Wybierając panele podłogowe, należy mieć na uwadze przede wszystkim ich przeznaczenie i miejsce użytkowania. Nie każde panele będą odpowiednie do zastosowania w kuchni lub przedpokoju, gdzie wilgotność zwykle jest nieco większa niż chociażby w sypialni. Aby prawidłowo dobrać panele podłogowe do naszych wnętrz, warto odwiedzić salon podłóg i drzwi gdzie wykwalifikowani specjaliści doradzą, jakie panele będą dla naszego wnętrza najlepsze.

panele podłogowe Warszawa
panele podłogowe Warszawa

Panele podłogowe - klasa ścieralności

Trwałość i przeznaczenie paneli podłogowych determinowana jest przez klasę ścieralności. Im wyższa klasa ścieralności tym podłoga jest bardziej odporna na codzienne użytkowanie. Panele podłogowe i niższych klasach ścieralności znajdą swoje zastosowanie w sypialni, biurze, bibliotece czy też pokoju gościnnym. W pomieszczeniach znacznie bardziej przez nas użytkowanych klasa ścieralności musi być odpowiednio wyższa. Dlatego też, aby podłoga nie uległa zniszczeniu postaw na wysoką klasę ścieralności w takich pomieszczeniach jak; salon, kuchnia, jadalnia czy też pokój dziecięcy.

Istotnym czynnikiem jest nie tylko klasa ścieralności, ale także grubość paneli podłogowych. Ta waha się od 6 do 12mm. Im grubsze panele podłogowe tym stabilniejsze i odporniejsze na odkształcenia. Najpopularniejszą grubością jest 8 mm. Podsumowując – grubość paneli podłogowych wpływa na trwałość, a ona na cenę produktu. Kolejną właściwością paneli podłogowych jest łatwość montażu. Panele podłogowe posiadają specjalne zaciski, dzięki którym ich montaż jest przyjemny i łatwy.

panele podłogowe Warszawa