Drzwi wewnętrzne Warszawa

Wybierając drzwi wewnętrzne musimy zdecydować się na prawe lub lewe. Nasi specjaliści doradzą Ci, które z nich będą najbardziej praktyczne w użytkowaniu. Określenie prawy i lewych drzwi przysparza sporo trudności. Najłatwiej rzecz ujmując, jeśli stoimy do drzwi wewnętrznych przodem (po stronie, na którą się go otwiera) i zawiasy znajdują się po prawej, to mamy do czynienia z drzwiami prawymi (klamka ulokowana jest wówczas po lewej stronie). Drzwi lewe – analogicznie – stojąc przodem mamy zawiasy po lewej stronie a klamkę po prawej. Prawidłowy wybór drzwi wewnętrznych ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, funkcjonalności i wygody użytkowania. Bezpośredni wpływ na ich stronę będzie miał układ wnętrza i jego wyposażenia. Drzwi wewnętrzne nie mogą nachodzić na siebie, ani otwierać się na meble czy włącznik światła.

drzwi wewnętrzne Warszawa nowoczesne
drzwi wewnętrzne Warszawa nowoczesne

Drzwi otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?

Sposób otwierania drzwi to kolejny kluczowy element wyboru idealnych drzwi do naszych wnętrz. Drzwi otwierane do wewnątrz lub do zewnątrz bezpośrednio przełożą się na funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Właściciele mniejszych pomieszczeń powinni zdecydować się na drzwi otwierane na zewnątrz. Taki sposób otwierania drzwi nie zajmuje cennej przestrzeni oraz uniemożliwiają zatrzaśnięcie się drzwi w sytuacji omdlenia. Zgodnie z przepisami prawa drzwi otwierane na zewnątrz muszą prowadzić do kotłowni. Z kolei drzwi otwierane do wewnątrz sprawdzą się w sypialniach, pokojach dzieci czy domowych biurach.

drzwi wewnętrzne Warszawa nowoczesne

Drzwi wewnętrzne przylgowe i bezprzylgowe

Wybór pomiędzy drzwiami przylgowymi i bezprzylgowymi jest uwarunkowany osobistymi upodobaniami. Czym jednak różnią się między sobą? Drzwi wewnętrzne przylgowe posiadają przylgę, która zachodzi na ościeżnicę i eksponuje zawiasy, które w tym przypadku pełnia również rolę dekoracyjną. Drzwi tego typu wyróżniają się ozdobnymi wstawkami, żłobieniami i okuciami. Drzwi przylgowe zwykle znajdują swoje zastosowanie w klasycznych aranżacjach.
Drzwi bezprzylgowe to minimalizm sam w sobie. W przeciwieństwie do drzwi wewnętrznych bezprzylgowych są one praktycznie całkowicie wtopione w ścianę i niemal niezauważalne. Idealnie sprawdzą się w industrialnych i nowoczesnych założeniach. Minimalizm kocha spójność i jednolitość płaszczyzny. Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się prostą konstrukcją, gładką powierzchnią oraz chowanymi zawiasami. Drzwi bezprzylgowe DRE umożliwiają również pomalowanie ich na kolor ściany lub pokrycie tapetą.

Podłogi do sypialni Quick-Step
drzwi wewnętrzne Warszawa nowoczesne
drzwi wewnętrzne Warszawa nowoczesne

Drzwi wewnętrzne matowe czy z połyskiem?

Nasz salon posiada bogatą ofertę drzwi matowych i z połyskiem. Oczywiście wybór wykończenia uzależniony jest on preferencji i stylu, jaki panuje we wnętrzu. Każde drzwi w inny sposób będą budowały klimat i wpływały na wykończenie całości. Odwiedź nasz salon drzwi i sprawdź bogactwo wykończenia wnętrz.

Drzwi wewnętrzne z połyskiem idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ optycznie powiększą ciasne wnętrze i dodadzą poczucia przestronności oraz głębi. Dodatkowo błyszczące drzwi wewnętrzne świetnie sprawdzą się we wnętrzach typu glamour i spotęgują uczucie minimalizmu w nowoczesnych założeniach.

Matowe drzwi wewnętrzne podkreślą przytulność aranżacji. Głównie znajdą one swoje zastosowanie w klasycznych i eklektycznych wnętrzach. Dodatkowo matowe drzwi wewnętrzne wprowadzą trochę ciepła w loftowych i industrialnych wnętrzach. Skrzydła w takim wykończeniu idealnie skomponują się z naturalnymi materiałami oraz stonowanymi kolorami.

drzwi wewnętrzne Warszawa błyszczące
drzwi wewnętrzne Warszawa błyszczące

Drzwi pełne czy przeszklone?

Decyzja o montażu drzwi przeszklonych lub pełnych determinowana jest funkcją pomieszczenia, wielkością oraz charakterem aranżacji. Mały lub słabo oświetlony pokój skorzysta na montażu drzwi przeszklonych, które nie tylko optycznie powiększą wnętrze jak i wprowadzą dodatkowe światło z sąsiednich pomieszczeń. Wielkość przeszklenia drzwi determinuje zapotrzebowanie na światło. Dodatkowo przeszklone drzwi nadają płaszczyźnie lekkości i uatrakcyjnią ją – stając się ozdobą. Ze względów praktycznych całkowicie przeszklone drzwi nie sprawdzą się w łazience czy pokoju kąpielowym. Jeżeli do wnętrza należy wprowadzić więcej światła – przy jednoczesnym zachowaniu intymności – zdecyduj się na drzwi wewnętrzne z częściowym przeszkleniem. Matowa szyba w drzwiach ograniczy widoczność, ale jednocześnie wprowadzi wystarczającą ilość promieni słonecznych.

Drzwi wewnętrzne pełne to najpopularniejsze rozwiązanie w naszych domach i mieszkaniach. Szeroka oferta naszego salonu sprawia, iż z pewnością wybierzesz drzwi idealne dla siebie. Brak przeszkleń w drzwiach to również większa izolacja akustyczna wnętrza, dlatego też idealnie sprawdzają się one w pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu i wyciszenia. Drzwi wewnętrzne pełne przeznaczone są do pomieszczeń skierowanych na relaks i zachowanie intymności. Zdecyduj się na nie w sypialni, łazience, pokoju dziecka czy też gabinecie.

drzwi do łazienki Warszawa